In brushes make up

Take care about your brushes! + DIY suszenia!

Hej!


Kochani w tym poście macie Konkurs

Praktycznie każda dziewczyna się maluje, mniej lub bardziej, większość używa do tego pędzli. 
Dlatego dziś postanowiłam opowiedzieć trochę o dbaniu o nasze pędzelki!

Pędzle tanią rzeczą nie są, ale za to jak przydatną! Skoro używamy ich na co dzień, potrzebujemy ich i zapłaciliśmy za nie, wypada też o nie zadbać. Przecież nie chcemy ich od razu zniszczyć a jeśli nie będziemy o nie dbać włosie może wyleźć ze skuwki, mogą się połamać, wysuszyć a nie myte (zwłaszcza te od podkładu) będą super wielkim siedliskiem bakterii i brudu... a malowanie się brudną rzeczą przyjemne nie jest... i dobrze też nie wygląda.
Dbania o pędzle powinny przestrzegać szczególnie osoby o cerze trądzikowej i tłustej - brud może tylko pogarszać sytuacje.

Organizacja! 


Organizacja to podstawa! Przechowywanie pędzli w organizerze bądź szufladzie pozwoli nam nie pogubić naszych skarbów i da łatwiejszy dostęp do nich!
Najlepiej nie trzymać ich w łazience ze względu na ciepło i wodę - przeznaczmy do tego jakąś półę lub najlepiej szufladę.


Mycie! 


Do mycia można kupić specjalne środki, ja jednak preferuję tańsze ale tak samo efektywne rozwiązanie - szampon dla dzieci. Zostawia on pędzle puchate, nie wysusza włosów, ładnie pachnie oraz jest tani i wydajny!
Wszystkie pędzle myjemy letnią wodą włosiem opuszczonym w dół! Gorąca jak i zimna woda może im zaszkodzić a gdy ustawimy je włosiem do góry (do wody) za dużo wody dostanie się do środka i włoski mogą zacząć wypadać!Suszenie! 


Pędzle po umyciu układamy na ręczniku (może być papierowy) i delikatnie osuszamy nie pocierając. NIGDY nie przyspieszajcie suszenia kładąc pędzle na kaloryferze czy susząc je suszarką! To je tylko niepotrzebnie niszczy! Pędzle podczas suszenia nie powinny też stać pionowo gdyż woda będzie spływać do skuwki i tak jak mówiłam wyżej - powodować wyłażenie włosia.

Do łatwego suszenia potrzebujemy:
~Szklanka;
~Taśma dwustronna;
~Nożyczki;


Odcinamy kawałki taśmy i przyklejamy do szklanki, zrywamy drugą warstwę ochronną i do niej przyklejamy pędzle włoskami w dół uważając by nie przykleiły się one do taśmy.
Woda będzie wtedy spływać w dół a pędzle nie odkształcą się - dalej będą piękne i puchate!

Przewożenie!


Wiele z nas bierze pędzle nawet do szkoły by poprawić makijaż w ciągu dnia lub po wf-ie. Pamiętajmy jednak, że należy je odpowiednio transportować by ich nie zniszczyć. 
Nie możemy ich przecież tak po prostu wrzucić do plecaka, piórnika czy portfela. Zazwyczaj gdy kupujemy pędzle są one zapakowane - nie wyrzucajcie tego! Zachowajcie i to właśnie w tym przewoźcie swoje pędzle! 

Pytanie do Was: 


~Używacie pędzli do makijażu? Jaką firmę najbardziej polecacie? 

Related Articles